GALERIJA
„(Ne)matomų miesto ženklų“ projekto antrojo etapo
ekskursija-tiriamosios dirbtuvės
Telšių ješivoje
2025 Balandis
Balandžio 16 d. Mažeikių dailės mokyklos projekto (NE)MATOMI MAŽEIKIŲ MIESTO ŽENKLAI. ANTRAS ETAPAS kūrybinė komanda lankėsi Žemaičių muziejaus „Alka“ padalinyje – Telšių ješivoje, buvusioje vienoje iš žymiausių Rytų Europos judaizmo dvasinių seminarijų.
Tai buvo unikali galimybė pažinti dalį Telšių istorijos, ješivos įtaką bendruomenei ir švietimui. Ekskursijos/tiriamųjų dirbtuvių metu sužinojome apie asmenis, finansiškai rėmusius hebrajų švietimo institucijas, iškilias asmenybes, kūrusias ir puoselėjusias Telšių ješivą – nuo nedidelės vietinės mokyklos iki pasaulinę šlovę pelniusios rabinų mokyklos - dabar veikiančios tuo pačiu pavadinimu Viklife, Ohajuje, JAV, nūdienos pastangas išsaugoti žydų kultūros paveldą ateities kartoms.
Didelis ačiū ekskursijų vadovei Romenai Kazlauskei už įdomiai pateiktą informaciją.
Atskiras dėkojame Donatai Kazlauskienei už bendrystę ir pagalbą. Tariame ačiū visai Telšių ješivos komandai.
Parodos „Pasaulio tautų teisuoliai. Nebijoję mirti, tapo nemirtingais“ - atidaryme, parodos autorius architektas Tauras Budzys papasakojo apie Pasaulio tautų teisuolius – žmones, kurie Holokausto metu, rizikavo savo bei artimųjų gyvybėmis, kad išgelbėtų kitus.
Ješivos aplinka, interjeras, turininga ekspozicija ir įgytos naujos žinios padės labiau suprasti išnykusios Mažeikių žydų bendruomenės istoriją bei atrasti naujų, originalių idėjų kuriant „nematomus“ Mažeikių miesto ženklus.
Sutarta projekto kūrybinį procesą pristatyti ješivos erdvėje – Telšių miesto bendruomenei ir gausiems ješivos lankytojams iš viso pasaulio.
Projektą finansuoja:












„(Ne)matomų miesto ženklų“ projekto Antrojo etapo
kūrybinės komandos susitikimas su turizmo atstovais, muziejininkais, miesto architektais
2025 Balandis
Tęsiamas interaktyvių meno ženklų mieste (NE)MATOMI MAŽEIKIŲ MIESTO ŽENKLAI. ANTRAS ETAPAS projektas
Balandžio 8 d. MDM kūrybinė komanda Mažeikių miesto erdvėse susitiko su Mažeikių miesto architekte Daiva Štakonaite ir architekte Rasa Kačerauskiene, Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras atstovėmis, Mažeikių muziejus istoriku Vytautu Ramanausku.
Aptartos meninių ženklų idėjos bei jų integravimo mieste galimybės, išklausyta architektų ekspertinė nuomonė, pasiūlymai. Galutinai pasirinktos ir suderintos „įženklinimo“ vietos, QR kodų integravimas kūriniuose.
Už draugystę dėkojame:
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija,
Mažeikių Henriko Nagio viešoji biblioteka.
Projektą finansuoja:











MDM paroda „Nuobodulys“
2025 Kovas
„Tai nuobodulys lemia, kad žmonės, būtybės, taip mažai mylinčios viena kitą, – vis dėlto labai ieško vienas kito, ir šitaip nuobodulys tampa bendravimo šaltiniu“.
Arthur Schopenhauer
Masinės informacinės priemonės įkyriai teigia, kad privalu būti visiems linksmiems ir laimingiems. Jauniems žmonėms siekti tikslo, o jo nepasiekus – vėl ir vėl bandyti iš naujo. Kartais, kuo labiau sieki tikslo – tuo labiau jis tolsta. O pasiekus net didžiausią triumfą, vėl reikia judėti į priekį ir siekti ko kito. O jei žmogus nieko nesiekia, jeigu jis tiesiog gyvena ir jo troškimai minimalūs, ir lengvai patenkinami? Tada mus apninka baisi tuštuma ir nuobodulys. Žmonija tarsi padalinta į dvi dalis: iliuzijomis tikinčius ir jau jomis nebetikinčius. Kurioje pusėje būti geriau? Traumuojančios tiesos ar guodžiančios saviapgaulės? Nepaisant to, kad žmogaus egzistenciją smelkia nuobodulys,
Mažeikių dailės mokyklos mokiniai savo kūryboje ragina rinktis optimizmą kaip išeitį ir juo patikėti. Erdvinės konstrukcijos – menami debesys, kuriuose galima medituoti. Tapybos darbuose - stebima kasdienybė ir atskleidžiama jos šviesioji pusė. Drąsiais šviesių spalvų potėpiais perteikiamos emocijos ir nuotaikos, rodoma tai, kad kuriantiems žmonėms nuobodulys tampa įkvėpimo šaltiniu. Parodoje eksponuojami 5 – 6 klasių mokinių tapybos darbai ( mokytoja Simona Merijauskaitė) ir 2 – 3 klasių mokinių erdvinės raiškos darbai (mokytoja Vaida Stankuvienė).
Tikimės, kad parodos žiūrovai įvertins autorių kūrybą.
Paroda atidaryta Šiaulių TMC Sveikatos priežiūros ir socialinės gerovės Mažeikių skyriuje.










MDM suagusiųjų keramikos grupės kūrybiniai darbai
2025 Kovas
























„PLAYING AND FREE“ MDM parodos
Saldus Art and Music School atidarymas
2025 Vasaris
February 16th — Lithuanian State Restoration of Independence Day — is a significant celebration for our nation and country. To commemorate this historic event, Mažeikiai Art School annually organizes student art exhibitions at the Mažeikiai Museum. It is a long - standing tradition. The signing of the Act of Independence of Lithuania more than a century ago has inspired young creators to rethink the theme of freedom through this year's exhibition topic – "Games." The exhibition "PLAYING AND FREE" accompanies the main student exhibition dedicated to February 16th and is displayed in the spaces of Saldus Music and Arts School.
















Mažeikių dailės mokyklos parodos „Žaidimai“ atidarymas
2025 Vasaris
Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena, išskirtinė šventė mūsų tautai ir valstybei. Šiam istoriniam įvykiui paminėti Mažeikių dailės mokykla kasmet rengia ilgamete tradicija tapusias mokinių kūrybos parodas.
Daugiau nei prieš šimtmetį buvęs Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymo įvykis, įkvėpė jaunuosius kūrėjus parodoje „Žaidimai“ per kūrybą, improvizaciją, vaikišką vaizduotę vėl ir vėl permąstyti laisvės temą.
Parodoje eksponuojami tapybos, erdvinės raiškos, grafikos, piešimo, skulptūros, keramikos, medijų meno bei tekstilės darbai Mažeikių dailės mokyklos mokinių sukurti 2024 metais. Kūrybos procesų ir praktikos mokytojai: Vaida Stankuvienė, Kamilė Verikienė, Giedrė Bernotavičienė, Adomas Petrauskas, Virginijus Tamošiūnas, Laima Mikalauskienė, Jokūbas Naudžiūnas, Elena Sakalė, Raimondas Milėška, Simona Merijauskaitė.
Mūsų kūriniai primena, kad laisvė – tai galimybė būti savimi, kurti ir žaisti gyvenimą.

























Mažeikių dailės mokyklos PERŽIŪRA-PARODA
2024 Gruodis

























Mažeikių dailės mokyklos REZIDENCIJA „DRAUGYSTĖ 32“
Kūrybinės dirbtuvės MDM partneriams
2024 Lapkritis











Mažeikių dailės mokyklos REZIDENCIJA „DRAUGYSTĖ 32“
Kūrybinės dirbtuvės MDM savivaldybės darbuotojams
2024 Lapkritis
Foto Gražina Plonienė


















Mažeikių dailės mokyklos REZIDENCIJA „DRAUGYSTĖ 32“
baigiamasis renginys
2024 Gruodis
IŠPLĖSTINĖ LIETUVA: PRIIMTI KITĄ 2024
Penktadienio popietę Mažeikių dailės mokykloje veikusi rezidencija DRAUGYSTĖ 32 buvo baigta viešu pristatymu ir uždarymo renginiu, skirtu platesnei vietos auditorijai ir projekto interneto svetainei.
Atvyko Goethe instituto atstovė Akvilė Eglinskaitė. Dalyvavo menininkas dr. Juozas Laivys, mokyklos bendruomenė ir partneriai.
Tai Goethe's instituto inicijuotas ir kartu su Mažeikių dailės mokykla organizuotas projektas „ Išplėstinė Lietuva“. Mažeikių dailės mokykloje ir buvo surengta menininko dr. Juozo Laivio rezidencija – DRAUGYSTĖ 32.
Beveik dviejų mėnesių laikotarpiu ši rezidencija buvo miesto bendruomenės, moksleivių, kultūros darbuotojų ir mokyklos partnerių susitikimų su menininku vieta. Rezidencijos metu surengtos kūrybinės dirbtuvės, menininkas pristatė miesto tyrimus. Sukurti kūriniai, atliepiantys menininko interesus ir praktiką, vienaip ar kitaip susiję su vietos tema (-omis).
Projektas apima 5 Lietuvos miestus – organizuotos 5 rezidencijos skirtinguose miestuose - 15 kūrybinių dirbtuvių - 5 vieši pristatymai.
Foto: Gražina Plonienė.

























„(Ne)matomi Mažeikių ženklai“
2024 Spalis

















Meno rezidencija „DRAUGYSTĖS 32“
2024 Spalis
Goethe's instituto inicijuotas ir kartu su partneriais organizuojamas projektas „Išplėstinė Lietuva: priimti kitą 2024” šį rudenį – Mažeikių dailės mokykloje, kur įkurta meno rezidencija pavadinimu „Draugystės 32“, siekiant atliepti vietą ir pozityvią emociją.
Rezidencijos formatas – miesto laboratorija. Norima generuoti keičiančias idėjas, apjungti asmenis ir institucijas.
Šiuo metu čia reziduoja menininkas Juozas Laivys. Jo meninė praktika apima skulptūrą, meno objektus, instaliacijas, performanso meną, tekstus, videomeną ir fotografijas. Menininkas išsiskiria autentišku požiūriu į šiuolaikiniame mene aktyviai svarstomas temas - autorystė, institucinė galia, ekonominė meno vertė, meno ir gyvenimo ribos (ar jų nebuvimas).
J. Laivys 2001 m. skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje, 2005 m. baigė Liono nacionalinės dailės mokyklos podiplomines studijas. 2021 m. menininkui Vilniaus dailės akademijoje suteiktas meno daktaro laipsnis.









„(Ne)matomi Mažeikių miesto ženklai. Pirmas etapas“ projekto pristatymas
2024 Rugsėjis
Keturių nedidelio formato meno kūrinių pristatymu miesto visuomenei, užbaigtas MDM vykdytas projektas „(NE)MATOMI MAŽEIKIŲ MIESTO ŽENKLAI. PIRMAS ETAPAS“.
Miestui padovanoti kūriniai, „įženklina“ 4 užmirštų, bet miesto identitetui svarbių vietų istorijas.
Kūriniai pabrėš Mažeikių miesto išskirtinumą ir jo veidą.






Nauja pradžia
2024 Rugsėjis
Saulėtą rugsėjo 2-osios popietę Mažeikių dailės mokyklos kiemelyje rinkosi kūrybiškiausi miesto vaikai, jaunimas, suaugusieji lankytojai. Susipažinome su naujokais – mokiniais, mokytojais, jų mokomais dalykais. Naujus mokslo metus pradedame su džiaugsmu, kad mūsų bendruomenė didėja. Bus įdomu...
Nori kartu?
Ateik.
Iki pasimatymo!



MDM pleneras „Žolynų spalvos“
2024 Birželis
Jau antrus metus iš eilės Mažeikių dailės mokykla dalyvauja Urvikių kultūros centro organizuojamame plenere „Žolynų spalvos“. Pirmąją dieną vaikai stebėjo augalus, natūralią gamtos šviesotamsą, spalvines variacijas ir visa tai bandė perteikti savo darbuose.
Dviejų dienų trukmės pleneras Urvikių kultūros centre buvo kupinas kūrybos ir bendrystės akimirkų. Plenero uždarymo šventę vainikavo mokinių darbų paroda, kurioje kiekvienas gali pasigrožėti jaunųjų menininkų kūriniais. Šie darbai atspindi ne tik individualią mokinių kūrybą, bet ir bendrą siekį saugoti mūsų Lietuvos gamtą.
„FLOW Schwedt / Oder 2024“
Vokietija. 2024 Gegužė
Dalyvavimas FLOW Schwedt / Oder konkurse, Vokietija.
„Always Green Always Blue Torun 2024“
Lenkija. 2024 Birželis
Mažeikiai pagrįstai gali didžiuotis gabiais, talentingais ir kūrybiškais vaikais, kurie ugdomi Mažeikių dailės mokykloje. Gegužės mėnesį mokinių darbai dalyvavo tarptautiniame konkurse „Always Green Always Blue“, kuris vyko Torūnėje, Lenkijoje.
Su jaunaisiais kūrėjais dirba ir juos ugdo Krašto kultūros premijos laureatas, menininkas, tapytojas Virginijus Tamošiūnas, mokytoja-metodininkė Raminta Lupeikienė ir grafikos dizainerė Erika Liekmanė.
„Autoportretai“ - MDM paroda SWIFT ARENOJE
2024 Gegužė
AUTOPORTRETŲ parodoje eksponuojami 2023 -2024 mokslo metų Dailės mokyklos 6A, 6B ir suaugusiųjų grupės kūriniai.
Tiek spalva, tiek tapymo maniera siekta atskleisti akimirką, nuolatinėje būsenų, vidinių perversmų, suvokimų tėkmėje. Pasirinkta kūrinių forma paprasta – kviečianti žvelgti į kiekvieną žmogų asmeniškai ir intymiai, suvokiant kiekvieno autentiškumą ir taip atpažįstant save patį.
Mažeikių dailės mokyklos REZIDENCIJA „DRAUGYSTĖ 32“
DIENORAŠTIS
2024 Lapkritis
Pirmadienio popietė buvo skirta mokinių kūrybiniams užsiėmimams su Mažeikių dailės mokykloje reziduojančiu menininku dr. Juozu Laiviu. Jaunieji kūrėjai buvo įtraukti į patyrimines kūrybines veiklas – identifikavo savo vardus skaičiais, piešė atvirkščiai ir kūrė bendrą piešinį, kurį individualiai įžodino visiems dirbtuvių dalyviams.
Foto: Gražina Plonienė









MDM ekskursija į Vilnių
2024 Balandis
Aplankėme unikalią tarptautinę gatvės meno galeriją „Open gallery“. MO muziejuje tyrinėjome parodų „Triušio urvu žemyn“, „Šito pas mus nėra“ ir „Įkūnytos emocijos“ kūrinius ir instaliacijas. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje susipažinome su pasaulinio garso menininkų kūryba parodoje „Keramika ir gobelenai.Chagall, Picasso, Ernst.“. Ekskursiją užbaigėme Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė –dešinė“, kur apžiūrėjome litografijų parodą „Akmuo šneka“ (Suomija), grožėjomės Vilniaus senamiesčiu ir valgėme ledus.
Baigiamųjų darbų gynimas
2024 Birželis
Tapome nafta
2024 Kovas
Su dideliu susidomėjimu ir džiugesiu MDM mokiniai kūrė, eksperimentavo ir tapė nafta Mažeikių muziejaus organizuotose, tapytojos Andrėjos Maiburovaitės vedamose dirbtuvėse. Kūriniai eksponuojami muziejaus vitrinose.








